Досвід сім’ї, яка знайшла підтримку на Дитячій точці СПІЛЬНО у Полтаві
Через повномасштабне вторгнення сім’я Юлії була змушена залишити рідний дім у Харкові та переїхати у Полтаву. Завдяки допомозі волонтерів їй вдалося поселитися у місцевому гуртожитку.
Разом з чоловіком та двома синами, 7-річним Єгором та 4-річним Володимиром, вони стали постійними відвідувачами Дитячої точки СПІЛЬНО у Полтаві. Спочатку почали ходити з чоловіком на індивідуальні консультації до психологині Олени та групові заняття з нейрографіки. З часом приєдналися до курсу з позитивного батьківства “Батьківство в радість”.
“Вже не пам’ятаю як ми дізналися про точку СПІЛЬНО. Я приблизно розуміла, що це за простір і була готова до роботи з психологом. Мій чоловік мав спочатку певні сумніви, бо для нього це був новий досвід. Але перша зустріч була такою позитивною та приємно, що ми зрозуміли, що нам тут сподобається, — пригадує Юлія.
Діти наші не могли дочекатися середи та четверга. Саме в ці дні у нас були заняття з чоловіком на точці. Ми ходили з хлопчиками, вони доєднувалися до майстер-класів та занять з арттерапії поки ми були на зустрічі з психологом чи на курсі з позитивного батьківства. Для нас такий формат робити був дуже зручний, бо всі були чимось зайняті.”
— Розкажіть Ваші враження про “Батьківство в радість”?
Ми відходили всі 12 зустрічей, а потім отримали сертифікат за закінчення курсу. Кожна тема, яка була на курсі, відкривалася для нас з нової сторони. Нам було важливо зрозуміти як налагодити комунікацію з дітьми під час війни. Як говорили про трагічні події, як самим впоратися зі стресом та допомогти дітям.
На наших зустрічах були майже всі люди, які як і ми залишили свої міста у пошуках безпеки для своєї сім’ї.
“Це було моє особисте рішення та бажання ходити на занаття на точці СПІЛЬНО. Хоча у групі я був лише один чоловік серед жінок. Для мене ці зустрічі були дуже корисні та необхідні. Я вдячний фахівцям за індивідуальний підхід до кожного учасника групи та атмосферу довіри”, — каже Сергій, чоловік Юлії.
— Що Ви сказали б батькам, які ще не були на точці СПІЛЬНО?
“Я вважаю, що потрібно свої старі звички та стереотипи у вихованні дітей прибрати у сторону. Робити крок у майбутнє, дізнаватися щось нове та переймати досвід інших. Не соромитися ходити до психолога, бо це нормально піклуватися про своє здоров’я та свій стан.
Також я хочу подякувати всім співробітникам Дитячої точки СПІЛЬНО у Полтаві. Там працюють люди з добрим серцем. Війна торкнулася всіх, але вони знайшли ресурси ще й допомагати іншим у ці скрутні часи. Дякую велике від усієї нашої сім’ї”, — підсумувала Юлія.
Проєкт #CПІЛЬНОСоціальніПослуги впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW). В Консорціум входять: ГС “Українська мережа за права дитини”, МБО “Партнерство “Кожній дитині”, МБО БФ “СОС Дитячі Містечка”, ГО “Соціальна Синергія”, ГО “Дніпровська ліга соціальних працівників”, ГО «“Всеукраїнська організація “Клас”».