Дата публікації:

Усиновлення в Україні можливе й у часи війни

Попри воєнний стан на території України можливо усиновити дитину там, де працюють суди. Про це в ефірі телеканалу «Київ» розповіла Ірина Васильєва, програмна координаторка проєкту ЮНІСЕФ в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей», що втілює Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» (УМПД).  

«Усиновлення – це судове рішення… ми розуміємо наскільки у нас завантажені суди, оскільки вони розглядають справи й з окупованих територій, якщо вони передані під їх юрисдикцію. І взагалі самих суддів у нас не вистачає, – зазначає Ірина, – Мова іде про місяці (розгляд справи, – прим.ред), але на жаль бувають  різні приклади».        

На процес усиновлення впливає правовий статус дитини: чи поставили її на облік дітей, які мають підстави для усиновлення. Також якщо були втрачені документи під час евакуації чи з інших причин – потрібен час для їх відновлення.  

Допомогти з цими та іншими проблемами покликаний новий проєкт  «Турботливі родини для 1000 дітей». Спеціалісти УМПД разом з юристами та регіональними партнерами працюють, щоб дитину якомога швидше влаштували до нової сім’ї. Запити на допомогу  можна спрямувати у чат в Telegram «Тисячі ❤️ родин». А згодом для консультацій та допомоги запустять «гарячу лінію». 

Проєкт Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей» впроваджує Громадська спілка «Українська мережа за права дитини». Він поширюється на територію України з фокусом на Вінницьку, Чернівецьку, Закарпатську, Івано-Франківську, Харківську, Житомирську, Дніпропетровську, Київську області та м. Київ.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору