соціальні послуги

Як стати патронатним вихователем – презентація з актуальними змінами 

Дата публікації:

ГС «Українська мережа за права дитини» спільно з МБО «Партнерство “Кожній дитині”» підготували презентацію, що буде корисною для фахівців управлінь соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, департаментів соцзахисту, освіти та науки; центрів зайнятості та кандидатів у патронатні вихователі. В тексті враховані зміни, що ухвалив Уряд 30 травня щодо патронату над дитиною. 

Які нововведення почали діяти? 

патронатний...

Дивитись деталі

Питання та відповіді щодо роботи ІРЦ  

Дата публікації:

За останні п'ять років у закладах дошкільної освіти кількість дітей з особливими освітніми потребами (ООП) збільшилася майже у 2,5 раза. З 4 655 вихованців у 2019 році до 11 285 у 2024 році. У більш ніж два рази зросла кількість дітей з ООП в закладах середньої освіти: з 18 643 учнів у 2019 році до 40 354 учнів у 2024 році. 

Тому щороку зростає потреба й в інклюзивно-ресурсних центрах – ІРЦ, спеціалісти яких працюють з дітьми з ООП. За даними Порталу...

Дивитись деталі

Хто може усиновити дитину та які сімейні форми виховання існують – презентація для батьків та ССД

Дата публікації:

До Української мережі за права дитини часто надходять запити щодо влаштування дитини в сім’ю. Цікавляться, чи можна іноземцям усиновити дитину, скільки часу займає оформлення документів та що треба робити. 

Тому ми вирішили підготувати коротку презентацію, де коротко розписали усі можливі варіанти сімейного догляду, кроки, перелік документів та історії батьків, які вже пройшли цей шлях.

«Ця презентація допоможе також і фахівцям із соціальної роботи під...

Дивитись деталі

Модель Барнахус в системі захисту прав дитини – як влаштовані центри в Україні 

Дата публікації:

Відповідно до Конвенції ООН про права дитини кожній дитині гарантовано право на свободу, особисту недоторканність і захист, зокрема від усіх видів насильства, образи, недбалого та жорстокого поводження з нею, експлуатації, сексуальних зловживань, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють. Конвенція зобов’язує вживати всіх необхідних законодавчих, адміністративних, соціальних та освітніх заходів, спрямованих на захист дітей від усіх форм...

Дивитись деталі

Відбулася робоча зустріч партнерів проєкту СПІЛЬНО. Соціальні послуги

Дата публікації:

“Для нас важливо, що вже понад 4 роки ми працюємо у синергії з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) над проєктом СПІЛЬНО, який показує гарні результати у громадах. За цей час нам вдалося розвинути і зміцнити підтримку сімей з дітьми, посилити існуючі та створити нові соціальні послуги”, — розповіла Людмила Страшна, директорка УМПД.

7-8 грудня 2023 року відбулася робоча зустріч партнерів проєкту СПІЛЬНО. Соціальні послуги. Цей захід відбувається приблизно раз на пів...

Дивитись деталі

Муніципальна няня – хто може скористатись послугою

Дата публікації:

В Україні вже п’ять років працює соціальна послуга «Муніципальна няня». Молоді батьки з дітьми до трьох років можуть отримати кошти, щоб найняти няню для малюка. Як та хто може скористатися цією соціальною допомогою дізнавалась ГС «Українська мережа за права дитини» спеціально для 4mama.   

Хто взагалі ця «муніципальна няня»?  

Це звичайна няня, яка працює офіційно – декларує доходи та оплачує податки. Вона може бути...

Дивитись деталі
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору