Патронатні сім'ї

Посилення послуги патронату у трьох громадах Вінницької області

Дата публікації:

Ми вже неодноразово розповідали про важливість розвитку та впровадження соціальних послуг у громадах, адже якісне надання послуг дозволяє вчасно виявити вразливі сім’ї та підтримати їх у подоланні складних життєвих обставин.

Гострою потребою у більшості громад України є розвиток патронату — соціальної послуги, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Патронатні вихователі дають прихисток дитині до 3...

Дивитись деталі

Як працює послуга патронату над дитиною (частина 2)

Дата публікації:

У першій частині матеріалу ми розповідали як створити патронатну сім'ю. Далі у тексті – інформація про роботу патронатних вихователів, влаштування дітей та інші практичні питання. 

Яких дітей можуть влаштувати у патронат? 

До сім'ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров'я та розвиток, в тому числі:

діти, які...

Дивитись деталі

Патронатна сім’я: як та хто може створити (частина 1)

Дата публікації:

У 2016 році в Україні на законодавчому рівні закріпили поняття тимчасового догляду – патронат над дитиною. Через сім років існування цієї послуги в нашій країні з'явилось  близько 300 сімей, де дітей можуть взяти під патронат. Але потреба у рази більша. За словами Назара Танасишина, заступника міністра соціальної політики України, щороку 8000 дітей потребують підтримки патронатних вихователів. 

Українська мережа за права дитини вирішила розповісти,...

Дивитись деталі

Як мінімізувати ризики потрапляння дитини в інституційні заклади? 

Дата публікації:

Сім'я є найбільш сприятливим середовищем для всебічного розвитку дитини та забезпечення для неї щасливого дитинства. Саме тому слід спрямовувати зусилля на підтримку сім’ї як на превенцію потрапляння дитини в інтернатні заклади. Цю мету ми в проєкті СПІЛЬНО. Соціальні послуги досягаємо шляхом створення комфортних та безпечних просторів для дитини, де сім’ї з дітьми можуть отримати якісні соціальні послуги.

Важливими також для нас є розвиток міжвідомчої...

Дивитись деталі

Як працюють патронатні сім’ї в Польщі

Дата публікації:

У Польщі немає чіткого розділення патронатних та опікунських сімей (якщо опікуни — не найближчі родичі). Наприклад, в одній і тій самій сім'ї одні діти можуть бути під опікою, а інші - під патронатом. До речі, таки прецеденти є і в Україні, але це вже винахідливість служб з оформлення дітей, а не загальноприйнятий формат.Також, на відміну від України — немає заборони приймати дітей з різних сімей.
Один з вихователів має бути працевлаштованим (щоб виключити...

Дивитись деталі

Патронатні сім’ї – для чого вони потрібні?

Дата публікації:

Патронатна сім’я — це тимчасова форма влаштування дитини на час, поки її батьки долають обставини, що призвели до вилучення дитини. Або, поки для неї не буде знайдений варіант всиновлення чи постійного влаштування до сімейної форми виховання. Патронатна сім'я потрібна, щоб уникнути потрапляння дитини в інституцію або лікарню, де вона може провести довгий час в очікуванні необхідних формальних процедур.

Особливо важливо забезпечити цю послугу для маленьких...

Дивитись деталі
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору