примусове переміщення

Повернення 17-річного Дениса з тимчасово окупованої частини Запоріжжя

Дата публікації:

Денису* сімнадцять. Він робив усе можливе, аби вирватися на територію вільної України з тимчасово окупованої частини Запорізької області, де жив з дитинства. І встиг до повноліття Порятунок став можливим завдяки зусиллям Українська мережа за права дитини та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Денис – сирота. Як його сестра і брат, який служить в ЗСУ. Тато помер, мама не жила з родиною.

Від початку широкомасштабного...

Дивитись деталі

17-річна Лєра Галич, повернена УМПД з російської депортації, взяла участь у засіданні Європарламенту

Дата публікації:

“Я розповідаю про пережите не для того, щоб світ знав мою історію. А для того, щоб світ зрозумів: таких історій, як моя, тисячі. Сотні тисяч дітей чекають на повернення додому. І те, що я змогла це пережити і вижити, дає мені сили бути Голосом цих дітей.

Я хочу, щоб мене почули лідери різних країн і допомогли Україні повернути своїх дітей додому,” — сказала Лєра у своїй промові перед парламентарями у Страсбурзі.

На цьому тижні у Страсбурзі відбулося...

Дивитись деталі

 «Шлях додому»: Повернення довжиною в півтора воєнні роки та кілька європейських країн

Дата публікації:

Ширина Дніпра і повномасштабна війна, яка триває вже понад півтора року, – такою була відстань між дітьми й батьками однієї херсонської сім’ї. Нарешті 6-річний Яша, 8-річна Даринка та їх старший брат Сашко, якому десять, знову з мамою і татом. Возз’єднати родину допомогли Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Українська мережа за права дитини (УМПД).

У лютому 2022-го діти гостювали у бабусі й дідуся в селі на лівому...

Дивитись деталі

«Шлях додому»: Повернення на територію вільної України 9-річної Надійки та її 14-річного брата Михайла

Дата публікації:

9-річна Надійка та її брат Михайло 14-ти років нарешті повернулися до батьків після 19 місяців розлуки. З окупованої частини Херсонщини дітей допомогли вивезти Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Українська мережа за права дитини. Родзинкою цього повернення стало те, що подруга мами погодилася власним коштом супроводжувати її в поїздці по дітей – пожертвувала власною безпекою заради іншої людини.

Напередодні...

Дивитись деталі
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору